Як змінилося його життя у часи коренізації, НЕПу, колективізації та політичних репресій 1930-х років?
Дізнаєтеся від Тетяни Ігошиної, заступниці директорки Харківського Літмузею!
Упродовж місяця Харківський Літмузей за підтримки “Будинок Нюрнберга” та Товариства побратимства Харків-Нюрнберг познайомить Вас з циклом лекцій про українсько-німецькі звʼязки в українській літературі та історії Харкова.
Вулиця Свободи знаходиться в центрі Харкова. Її історія почалася понад 150 років тому. За цей час вона закарбувала в собі безліч людських історій, міських легенд та архітектурних періодів. Для харків'ян вона є по-справжньому особливою.
З 24 лютого 2022 року вона зазнає нищівних руйнувань з боку російського агресора. Разом з істориком Максимом Розенфельдом ми пройшлися Свободою й поговорили про її минуле, сьогодення і відновлення.
Ця прогулянка відбулася в рамках спільного проєкту Гете-Інституту в Україні й Будинку Нюрнберга.
День повномасштабного вторгнення Росії в Україну став поворотним моментом у житті Софії Рухленко, Ярослава Лафазана і Катерини Чеботаревої.
Перші години війни ще живі в пам'яті. «І раптом тишу провало», —Софія). «Я відчував, як в мені зростав великий страх», — Ярослав. «Мене переповнив біль та гнів», — Катерина. Незабаром після початку війни, під обстріли артилерії, троє залишають свої рідні домівки. Згодом вони потрапляють до Німеччини – і для них починається новий період життя, сповнений втратами та розбитими мріями, бажанням інтеграції та надіями на мир. Як вони пережили переїзд? Як «зачепилися» вдалині від рідної землі?