Культурний і освітній центр

Будинок Нюрнберга засновано на партнерстві між німецьким містом Нюрнберг та українським містом Харків.
Це німецько-український культурно-просвітницький центр у Харкові з центром вивчення мови, акредитованим Інститутом Гете, водночас це місце зустрічі всіх харків'ян, зацікавлених у Німеччині.
Заклад існує з 1995 року.

Ви хочете вивчати німецьку мову цікавим, ефективним та динамічним способом, успішно спілкуватися та складати іспити?
Уроки проводять досвідчені викладачі, використовуючи сучасні комунікативні методи, автентичні навчальні матеріали та ресурси.

Культура і зустрічі

Німецько-український кінопроєкт

День повномасштабного вторгнення Росії в Україну став поворотним моментом у житті Софії Рухленко, Ярослава Лафазана і Катерини Чеботаревої.

Перші години війни ще живі в пам'яті. «І раптом тишу провало», —Софія). «Я відчував, як в мені зростав великий страх», — Ярослав. «Мене переповнив біль та гнів», — Катерина. Незабаром після початку війни, під обстріли артилерії, троє залишають свої рідні домівки. Згодом вони потрапляють до Німеччини – і для них починається новий період життя, сповнений втратами та розбитими мріями, бажанням інтеграції та надіями на мир. Як вони пережили переїзд? Як «зачепилися» вдалині від рідної землі?

З 24 лютого 2022 року свої домівки залишили 4,2 мільйони українців, з них 1,2 мільйона переїхали до Німеччини. Історія кожного з них унікальна, але 4 з них нарешті розказані. Вчителька з Північної Салтівки, студентка з Торецька, жінка і підліток з Маріуполя — всі вони звичайні люди, які у лютому 2022 року втратили все, але знайшли прихисток в Німеччині. За підтримки Гете-Інституту було знято документальний фільм про долі біженців з України, які знайшли свій прихисток у німецькому місті Нюрнберг. Фільм було знято медійною групою "Франкен", з використанням мультимедійного матеріалу, створеного медійною групою "Накипіло". Ідея належить Будинку Нюрнберга в Харкові.

Що ми відчуваємо, коли бачимо поранене місто? Що потребуємо його ще більше. Рік у воєнному Харкові під звуки тривог і роздумів. Герої цього відеоесе читають свої думки вголос. Тож відчуйте й ви твори Наталії Маринчак, Івана Сеніна й Анни Гін.

Авторка ідеї Олена Лептуга
Продюсерка Юлія Напольська
Відеооператор Олег Архангородський
Режисер монтажу Владислав Лященко

4 серпня 2023 р. Екстремальні заощадження та фінансові подолання: розмовний клуб, який неперевершено заробляє гроші!
Дізнайтеся про мистецтво розумної економії!
Як війна позначилася на фінансах українців!