Культурний і освітній центр

Будинок Нюрнберга засновано на партнерстві між німецьким містом Нюрнберг та українським містом Харків.
Це німецько-український культурно-просвітницький центр у Харкові з центром вивчення мови, акредитованим Інститутом Гете, водночас це місце зустрічі всіх харків'ян, зацікавлених у Німеччині.
Заклад існує з 1995 року.

Ви хочете вивчати німецьку мову цікавим, ефективним та динамічним способом, успішно спілкуватися та складати іспити?
Уроки проводять досвідчені викладачі, використовуючи сучасні комунікативні методи, автентичні навчальні матеріали та ресурси.

Культура і зустрічі

Колективна культура пам’яті зіткана з безлічі спогадів окремих особистостей; тематизувати та плекати такі спогади надзвичайно важливо.

Наприкінці грудня Будинок Нюрнберга в Харкові спільно з німецькою організацією dAch gGmbH оголосив конкурс «Моє місце пам’яті». Умови участі були простими: надіслати нам електронною поштою фотографію місця, з яким асоціюються найважливіші (чи принаймні найяскравіші) спогади в житті учасника, разом з його короткою історією.

Обрати переможців було геть не просто. Загалом в нашій поштовій скриньці опинилися 70 історій, і кожна з них зворушила наші серця. Саме тому переможців було не три, а десять, і ще три учасники стали лауреатами спеціальних нагород.

Родом учасники з різних куточків України. Хтось із них закохався в німецьку зовсім недавно, а хтось вже має за плечима багаторічний досвід. Деякі спогади — про тиху осінню алею, де можна зустріти перше кохання; деякі — про невеликий пам’ятник двом собакам та коту, який став місцем пам’яті для всієї родини.

Згадують і стару дерев’яну лаву в головній аудиторії університету — берегиню таємниць не одного покоління студентів, і знак «I love Kharkiv» у новорічному світлі…

Ви писали нам про рідний край, але також і про місця, де колись розпочався ваш шлях до німецької мови. Для деяких учасників саме Будинок Нюрнберга став місцем, де оживають приємні, хоча й інколи дещо меланхолійні спогади.

В перший Різдвяний день всі переможці конкурсу отримали корисні та смачні призи: хтось особисто, хтось поштою.

Наша команда радіє, що своєю ініціативою охопила та залучила так багато людей по всій Україні, і бажає всім учасникам подальшого натхнення та творчих успіхів.

Ми висловлюємо подяку dAch gGmbH в особі пана Пітера Лізеганга та пані Ірини Сердюк за всебічну підтримку у проведенні конкурсу та сподіваємось на подальші творчі проекти.

Переможці та лауреати:

1 місце

Марія Бухтіярова

Марія Крахмальова

Марина Гаврюшина

2 місце

Єлизавета Романенко

Єва Пустовіт

Анна Плутис

3 місце

Орина Чуркіна

Катерина Гожа

Анастасія Сахно

Наталія Барбак

Спеціальні призи:

Ліда Легейда

Вікторія Подибайло

Петро Паливода та Богдана Єгорова