Культурний і освітній центр

Будинок Нюрнберга засновано на партнерстві між німецьким містом Нюрнберг та українським містом Харків.
Це німецько-український культурно-просвітницький центр у Харкові з центром вивчення мови, акредитованим Інститутом Гете, водночас це місце зустрічі всіх харків'ян, зацікавлених у Німеччині.
Заклад існує з 1995 року.

Ви хочете вивчати німецьку мову цікавим, ефективним та динамічним способом, успішно спілкуватися та складати іспити?
Уроки проводять досвідчені викладачі, використовуючи сучасні комунікативні методи, автентичні навчальні матеріали та ресурси.
Будинок Нюрнберга дотримується всіх розпоряджень
Міністерства охорони здоров’я і проводить всі заходи
з дотриманням особливих правил гігієни.

Довідки за телефоном:
+ 380 68 470 77 06

Мистецтво і зустрічі

Від початку часів людство практикує театральне мистецтво, яке набуло найскладніших форм синтезу виконавчих практик задля художнього відображення актуального життя.

Вважається, що театр маріонеток, керованих за допомогою дротів, було створено у Давньому Єгипті для відображення ритуалів та церемоній близько 2000 р. до н.е.

Але що означає для нас маріонетка сьогодні?
Чи це все той же шматок дерева, ганчір'я та паперу, який керується людиною, що завжди схована від глядача?

Чи не є маріонеткою артист балету або актор театру, що втілює задум хореографа чи режисера, через пластику рухів власного тіла та майстерності виконання?

Фотовиставка “Маріонетки / За сценою” пропонує подивитись на місце театрального мистецтва у сучасному світі балету та театру маріонеток в Україні та Німеччині.

Ірина Деркач, фотографка з Харкова, яка довгі роки документує розвиток театрального життя міста, пропонує поринути до світу сучасного театру маріонеток.

Флоріан Тенк, фотограф з Мюнхена, володар премії за фотографії до виставки «Du bist Faust» 2018 року Мюнхенської художньої галереї, досліджує в своїх проектах емоційну складову сучасного танцю, розкриває таємницю народження сценічних образів поза сценою.

Куратор виставки Ілля Жекалов

За підтримки Гете Інституту в Україні та Муніципальної Харківської галереї
Організатор Культурно-просвітній центр «Будинок Нюрнберга» (Харків)
Генеральний інформаційний партнер: медіагрупа «Накипело»